sobota, 22 listopada 2014

I w co ja mam się ubrać? Czyli typy sylwetek - wiadomości ogólne cz.1

Witajcie Kochani!

Wpadłam na pomysł, żeby zrobić serię wpisów dotyczących stylizacji. Dziś o typach sylwetki - czym się charakteryzują i jak się mierzyć. W kolejnych częściach będe opisywac każdy typ z osobna, w co może się ubrać, a czego powinien unikać. Będzie część poświęcona poszczególnym niedoskonałością sylwetki i w jaki sposób można je zakamuflować. I jeśli posty te będą dobrze przez was odebrane to napiszę jeszcze o 12 typach sylwetek wg. Trinny i Susannah i być może o sylwetkach męskich.


TYPY SYLWETEK


Pomiary jakie należy wykonać przy ocenie typu sylwetki:

 • Ramiona - Pomiar, który trudno przeprowadzić samemu, dlatego tez nalezy poprosić kogoś o pomoc. Początek centymetra nalezy przyłożyć do boku jednego ramienia i owinąć wokół siebie (w miejscu gdzie jest ono najszersze), dochodząć do miejsca, w którym zaczęłaś pomiar. Centymetr nie może zbyt ciasno przylegać do ciała, powinnaś mieć wrażenie, że zaraz ześlizgnie się z ciała.
 • Biust - Obwód zmierz w miejscu gdzie piersi sa najbardziej wypukłe, miara powinna być naprężona, lecz nie powinna odkształcac piersi.
 • Talia - Owiń centymetr wokół miejsca, w którym talia jest najwęższa, tuż nad pępkiem, miara nie powinna odstawać od ciała.
 • Biodra - Początek centymetra przyłóż do miejsca poniżej kości biodrowej, tam gdzie biodra są najszersze, następnie owiń wokół siebie w taki sposób, zeby linia przebiegała po linii największej wypukłości twoich pośladków i przez drugie biodro, dochodząc do miejsca w którym rozpoczełaś pomiar. Centymetr musi płasko przylegać w obwodzie.

Klepsydra (sylwetka X) - Ramiona i biodra sa mniej więcej tej samej szerokości, biust jest średni lub obfity. Talia jest wyraźnie zaznaczona. Nogi zgrabne, ale nie chude, Różnica w obwodzie ramion i w obwodzie bioder nie powinna przekraczać 5%. Obwód w pasie jest co najmniej 25% mniejszy niż obwód w biodrach, biuście czy obwód ramion. 
Przykłady: Nigella Lawson, Marilyn Monroe.

Gruszka (sylwetka A, trójkąt) - Ramiona są węższe od bioder i często opadające, małe lub średnie piersi, mocno zaznaczona talia, szerokie biodra, masywne uda, odstająca pupa, zaokrąglone łydki, często masywne kostki. Obwód w biodrach jest o ponad 5% większy niż obwód w biuście lub obwód ramion.
Przykłady: Shakira, Jennifer Lopez, Katie Holmes, Sandra Bullock.

Sylwetka V (trójkąt odwrócony) - Ramiona szersze od bioder, zwykle to obwód klatki piersiowej, a nie biust jest duży. Piersie średnie, brak wcięcia w pasie, wąskie biodra, smukłe, długie nogi, zgrabne łydki. Obwód ramion (ewentualnie biustu) przekracza o ponad 5% obwód w biodrach.
Przykłady: Renee Zellweger, Charize Theron.

Prostokąt (sylwetka I, chłopięca) - Ramiona, biust i biodra mają mniej więcej ten sam rozmiar, brak wyraźnego wcięcia w talii, płaskie pośladki. Różnice w obwodzie ramion, biustu i bioder nie przekraczają 5%. Obwód w pasie jest co najmniej 25% mniejszy niż obwód w biodrach, biuście czy ramionach. 
Przykłady: Nicole Kidman, Gweneth Paltrow.

Drobne kobietki o proporcjonalnej sylwetce 
Przykłady: Sarah Jessica Parker, Kylie Minogue.


Mam nadzieję, ze ta seria postów przypadnie wam do gustu :)
Pozdrawiam seredcznie, Agnessa.

12 komentarzy:

 1. Klepsydra, właśnie się mierzyłam :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to super :) Najkorzystniej ;)

   Usuń
  2. mnie też się marzy ale jestem jabłkiem

   Usuń
  3. Jabłko to już jest inna para kaloszy ;) Ale akurat można to skorygować, co do tych podstawowych figur to predyspozycje już są jakie są i nie da się tego zmienić. No chyba, że idąc pod nóż :P

   Usuń
 2. Ja jestem gruszką :) i się bardzo z tego cieszę bo mam fajny tyłek haha :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najważniejsze, że się dobrze czujesz w swoim ciele. Każda figura jest dobra , tylko trzeba znać triki podkraeślające zalety, a zakrywające wady :) A o tym w kolejnych postach :)

   Usuń
 3. Nie mam pewności, ale obawiam się że jestem typem prostokąta :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też. Trudno musimy z tym jakoś żyć :D

   Usuń
  2. Ja chyba też, chociaż mam niewielkie wcięcie w talii, więc może... może jednak jestem po prostu kobietką wymiarową, acz drobną? :)

   Usuń
  3. Ems nie wydaję mi się z tego co pamiętam :P Ale akurat ta figura jest najmniej wymagająca jeśli chodzi o ubieranie się. Chłopięcej sylwetce wszystko pasuje, bo jest szczupła, tylko trzeba wybierać rzeczy z wyraźnie zaznaczoną talią ;) W 12 typach będzie to bardziej szczegółowe i lepiej się będzie można podpasować :) Tu tylko taki ogólny zarys.

   Usuń
 4. Mi się wydaje, że jestem grusią :D

  OdpowiedzUsuń