O mnie

Kwalifikacje

Mój profil urodowy


Typ urody: lato

Cera: tłusta, rozszerzone pory, tendencja do zaskórników otwartych i zamkięty, podczas PMS tendencja do pojawiania się krostek i grudek.

Kolor skóry: jasna skóra w chłodnej tonacji.

Oczy: małe bez wyraźnie widocznego zagłębienia powieki. Kolor niebiesko-szare.

Usta: Małe, nieodznaczające się wyraźnie od skóry.

Ciało: Skóra normalna z tendencją do przesuszania w newralgicznych miejscach takich jak łokcie, kolana, pięty. Bez większych problemów, oprócz pierwszych oznak cellulitu na udach i rozstępów na piersiach (pamiątka po ciąży).
Włosy: Długie,proste, obecnie naturalnego koloru "mysiego". Włosy z tendencją do przetłuszczania się przy skórze głowy oraz o suchych końcach. Pod wpływem wilgoci delikatnie się skręcają i puszą.

Paznokcie: Elastyczne i giętkie, niestety, także cienkie i łamliwe.


Preferencje kosmetyczne:

Twarz:
Pielęgnacja - żel do mycia, płyn micelarny, tonik bezalkoholowy, peeling typu scrub drobnoziarnisty, peeling enzymatyczny, maseczka oczyszczjąca, maseczka nawilżająca, krem matujący, Krem z filtrem, krem nawilżający/złuszczający na noc, krem/żel na okolice oczu, serum odżywcze /nawilżające, lekkie kremy przeciwko pierwszym oznaką starzenia się skóry. Ogólnie preparaty oczyszczające, matujące, regulujące produkcję sebum dla cery tłustej, preparaty z kwasami AHA. Zapachy świeże, naturalne, delikatne, owocowe bądź warzywne (uwielbiam zapach ogórka i melona).
Kolorówka - Podkłady w kolorze jasnego beżu raczej chłodnego (choć czasem lubię ocieplić twarz), o wykończeniu satynowym. Cienie/pigmenty w każdym kolorze. Tusze wydłużające i podkręcające. Sztuczne rzęsy. Róże, bronzery, roświetlacze w chłodnych tonacjach. Pomadki, błyszczyki kryjące, wykończenie matowe bądź satynowe. Bazy pod cienie i pod makijaż, fixery. Korektory kolorowe, naturalne i rozświetlające, kamuflaże.

Ciało:
Balsamy i masła do ciała. Peelingi grubo i drobnoziarniste. Kremy, maski do rąk i stóp. Odżywki do paznokci. Produkty anycelulitowe, modelujące sylwetkę. Kosmetyki do pielęgnacji biustu. Zapachy świeże, owocowe, niezbyt słodkie, smakowite typu czekolada, ciepłe, korzenne.

Włosy:
Szampony, odżywki, maski, wcierki, olejki, serum na końcówki. Preparaty zabezpiecające włosy przed wysoką temperaturą.