piątek, 9 maja 2014

Olej z pestek śliwki z e-naturalne.pl + peeling cukrowy DIY

Witajcie Kochani !

Dawno nie było żadnej recenzji. Dziś opisze wam działanie produktu z e-naturalne.pl, a mianowicie olej z pestek śliwki nierafinowany, a także podam przepis na domowy kosmetyk, w którym można go wykorzystać.


Od producenta:
Olej z pestek śliwki tłoczony jest metodą " na zimno ", jest to olej nierafinowany, otrzymany z nasion Śliwki Domowej - Prunus domestica. Łatwo wnika w naskórek, nie pozostawiając tłustej warstwy. Działa nawilżająco i ujędrniająco na usta. Polecany w szczególności do skóry dojrzałej, wrażliwej i suchej. Stosowany na skórę, pozostawia ją gładką, miękką i jedwabistą. Doskonały olej do masażu ciała a także jako kosmetyk pomagający w utrzymaniu zdrowej skóry. Dodatkowo posiada doskonałe właściwości zmiękczające i wysoką zawartość składników odżywczych. 
Posiada cudowny marcepanowy zapach. 
Olej z pestek śliwki jest doskonałym emolientem i antyutleniaczem. Posiada wysoką zawartość kwasów olejowego (68%) i linolowego (23%), antyoksydanty oraz witamina E.

ZastosowanieW kosmetyce: kremy do twarzy i ciała, pielęgnacja włosów, skóry, stóp, paznokci.
Zalecane stężenieDo 100%, można stosować bezpośrednio na skórę.
PrzechowywanieZaciemnione, czyste miejsce, w temperaturze pokojowej.
RozpuszczalnośćW tłuszczach.
Ciężar właściwy0,90 g/ml
Termin ważnościPodany na opakowaniu.


Skład: 
Prunus Domestica seed oil.

Moja opinia:

Opakowanie: Mała buteleczka z ciemnego szkła, posiadająca kroplomierz. Etykietka papierowa z niezbędnymi informacjami w czasie użytkowanie się tłuści, ale ani się nie potargałą ani napisy się nie starły. Moje opakowanie zawierało 5 g.
Zapach: Pachnie ślicznie, owocowo i słodko, świeżymi śliweczkami i marcepanem.
Konsystencja: Typwa dla tego produktu oleista.
Działenie: Świetnie nawilża. Naskórek staje się gładki, sprężysty, miękki i elastyczny. Ładnie się wchłania. Produkt jest bardzo wszechstronny, można go stosować do pielęgnacji różnych partii ciała, a także na twarz i do olejowania włosów. Olej sprawdza się w użytku zarówno samodzielnym jak i dodatek do gotowych bądź samorobionych prepatatów pielęgnacyjnych. Ja swój olejek używałam do pielęgnacji skórek wokół paznokci (dawał świetne rezultaty), a także do masażu ciała. Do oliwki dodawała kilka kropel i mieszałam w zagłębieniu dłoni. Masaż przy użyciu tego olejku świetnie pielęgnuje skórę i dodatkowo ma działanie relaksujące dzięki umilającemu zabieg zapachowi. Resztę olejku wykorzystałam przygotowując peeling cukrowy.

Pojemność: Dostępne różne: 10g, 30g. 45g, 100g, 200g, 450g.
Cena: W zależności od poj.: 6,90zł, 18,60zł, 26,40zł, 55,20zł, 103,50zł, 217,30zł.


Produkt jest wydajny i do użytku domowego wystarczą mniejsze pojemności (pierwsze 3 w zależności do czego chcemy go stosować), większe pojemności (kolejne 3) nadają się do użytku profesjonalnego w salonach kosmetycznych i SPA. Stosowane do masaży, różnych zabiegów na twarz i ciało i do samorobionych preparatów używanych w większych ilościach niż w warunkach domowych.



Peeling cukrowy 

Do wykonania potrzebne są: 
  • pusty pojemniczek 
  • cukier 
  • kakao 
  • cynamon 
  • oliwka dziecięca 
  • olej z pestek śliwki bądź inny olej pielęgnacyjny dla uatrakcyjnienia i wzmożenia efektywności działania produktu 
  • łyżeczka


Opis wykonania:
Wsypujemy cukru w zależności od wielkości opakowania tak do 3/4 objętości, wsypujemy 2 łyżeczki kako i łyżeczkę cynamonu. Mieszamy. Dajemy kilkanaściekropli olejku i dolewamy stopniowo oliwki. Mieszamy dokładnie. Ilość oliwki jest ależna od tego jaką chcemy uzyskać kosystencję, jedni wolą bardziej rzadkie peeliggi inny bardzo gęste. Im bardziej płynny tym delikatniejszy. Ja lubię geste i mocne zdzieraki.




Peeling ten świetnie wygładza i nawilża naskórek. Nadaj skórze ładnego kolorytu. Skóra staje sie gładka, miękka i elastyczna. Po jego użyciu nie trzeba już używać dodatkowego nawilżacza, aczkolwiek warto zastosować dobre serum, ponieważ składniki aktywne po zastosowaniu peelingu będa lepiej się wchłaniały. Dodatkowo peeling ten świetnie się sprawdzi u osób z cellulitem. Cynamon dobrze rozgrzewa i tym samym wspomaga metabolizm komórkowy, a także wzmaga apsorbcję składników aktywnych, działa ujędrniająco i ściągająco. Kakao jest świetnym antyoksydantem, nawilża, tonizuje, działa drenujżaco, ale i kojąco. Zapach wpływa odprężająco o ile ktoś lubi tego typu zapachy. Mąż podczas peelingowania mi pleców, śmiał się, że pachnę piernikiem ;) 
Polecam wam zarówno recenzowany olejek,  jak i inne oleje i produkty ze sklepu e-naturalne.pl. Zachęcam również do wypróbowania mojego przepisu na domowy peeling, bądź skomponowania własnego opartego na podobnej zasadzie :D

Produkt dostałam na spotkaniu blogerek od firmy e-naturalne.pl 
Serdecznie dziękuję za możliwość przetestowania tego produktu.



Pozdrawiam serdecznie, Agnessa.

17 komentarzy:

  1. Fajna sprawa robić samemu taki peeling :D

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Bez żadnych zbędnych zapychaczy, sam dobre rzecyz dla skóry. Kiedyś mi się wydawało, że taki peeling cukrowy to rzecz na raz i że się te kryształki cukru momentalnie rozpuszczają, ale zdecydowałam się zrobić i w cale tak nie jest od tamtej pory częściej go robię sama :) Tanio wychodzi, bo przeważnie wszystko co potrzebne jest na codzien w domu. Polecam jednak wybierać cukier nie bardzo miałki tylko własnie z większymi kryształkami.

      Usuń
    2. Ja nie przepadam za peelingami cukrowymi do całego ciała.. jakoś nie lubię tego uczucia "klejenia się". Ale uwielbiam robić peelingi cukrowe do ust ;)
      Do ciała robię najczęściej kawowy. Samodzielne robienie kosmetyków nie tylko (najczęściej) taniej wychodzi. Dodatkowo wiemy co w takim kosmetyku jest. No i ta frajda, że wykonało się coś fajnego samemu ;)

      Usuń
  2. Ten olejek zużyłam do stóp, ust, łokci i takich tam, moja skóra chłonęła go jak gąbka :D Zapisuję sobie przepis na peeling, bo wygląda bardzo dobrze :D

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja do takich miejsc używałam właśnie masło z avokado ;)
      I bardzo dobrze działa :D

      Usuń
  3. Przepis na peeling świetny :) Ja użyłabym go chętnie do całego ciała oraz peelingu dłoni :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja też całe ciało nim peelinguję, polecam :)

      Usuń
  4. Bardzo fajny post, a ten olej śliwkowy bardzo ciekawy :)a kto jest producentem ?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Olej pochodzi od naturalne.pl mają tam wiele różnych olejów i innych naturalnych substancji do tworzenia własnych receptur :)

      Usuń
  5. Ten peeling na pewno wypróbuję :)

    OdpowiedzUsuń
  6. cudowny pomysł na peeling, jeszcze wielu olei nie używałam. muszę wypróbować też ten z pestek śliwek

    OdpowiedzUsuń
  7. ejjj świetna sprawa :DDD pierwszy raz słyszę o tym peelingu :)))) a Twój przepis wygląda rewelacyjnie :))) pomyśle o tym :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. polecam, polecam ... naprawdę dobrze działa :) Jak wypróbujesz daj znać, czy się sprawdził ;)

      Usuń
  8. Kocham zapach tego olejku:) ja również pielęgnuję nim skórki wokół paznokci oraz dodaję do peelingu.. ale cukrowego peelingu do ust ;) sprawdza się genialnie ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja usta masuję szczoteczką do zębów, potem balsam albo miodzik :)
      Peelingi kawowe to też super sprawa, również stosuje :D

      Usuń